0
Evroliga

Željko Obradović (FOTO: KK Partizan Mozzart Bet/X)

ŽOC NAKON PORAZA OD BARSELONE: ‘Ovo je igra inteligentnih ljudi koja traži koncentraciju!’

Objavljeno: 15.03.24 u 08:15

‘Neverovatno je da nismo uspeli da nađemo igrača u tranziciji.’

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi u Blaugrani od ekipe Barselone u okviru 29. kola Evrolige rezultatom 94:76. Generalno loš meč crno-belih koji su na periode izgledali dobro, a na periode poprilično loše. Toliko lakih poena postigli su Katalonci večeras, što između ostalog govori rezultat.

Da li će Željko Obradović produžiti ugovor sa Partizanom?
Loading ... Loading ...

Trener ‘crno-belih’ Željko Obradović je nakon meča za medije izneo utiske.

-Čestitam Barseloni na pobedi, odigrali su odličnu utakmicu. Držali smo se tri deonice, ali je poslednja četvrtina presudila. Nismo dobro započeli drugo poluvreme, ali smo imali šansu da se vratimo. Poslednji period je odlučio, Barselona je uvek tražila igrača više u napadu. Poboljšali su odbranu, a to je kasnije dalo rezultat u lakim poenima. Zahvalio bih se navijačima koji su došli da nas podrže. Nismo uspeli da im se odužimo – naveo je.

Istakao je da su nesposobni da shvate kada treba da se igra odbrana, a kada napad sa najvećom agrsivnšću.

-Nesposobni smo da shvatimo situacije kad nismo u bonusu i kad treba da se igra odbrana sa najvećom agresivnošću i da se koriste faulovi. To je ono što je Barselona radila. Ne smeš da dozvoliš ekipi kao što je Barselona da se rastrči i postiže lake koševe u kontra-napadu. Veoma je važno da kontrolišeš tvoju igru u napadu. Imali smo izgubljene lopte. Iz igre jedan na jedan u prvom poluvremenu primili smo 19 poena. Branimo slabu igru jedan na jedan, ne poštujemo pravila, sve ono što pokušavamo da radimo na treningu, ali to očigledno nije dovoljno – jasan je.

Osrnuo se i na pad u poslednjoj četvrtini.

-Ne znam koji su razlozi. Moramo da probamo da nađemo adekvatne postave. Moramo da shvatimo kontrolu igre u napadu. Imali smo prodanih lopti, neverovatno je da nismo uspeli da nađemo igrača u tranziciji, da odigramo pametnije. Da kad se igra neka vrsta odbrane, da igrači ne ispadnu. Nije koncentracija na nivou, ne vidim drugi razlog. Ovo je igra inteligentnih ljudi koja traži koncentraciju, a mi to u pojedinim trenucima nismo i rezultati su takvi kakvi su – pourčio je Obradović.

Nakon ovog poraza Partizan se nalazi na 10. mestu sa 26 bodova uz skor 13-16, a u narednom kolu odmeriće snage protiv Baskonije. Sa druge strane Barselone je na drugoj poziciji i ima 40 boda uz ostvarene 20 trijumfa i 9 poraza, dok će u sledećoj utakmici za protivnika imati Fenerbahče.