0

LIGA KONFERENCIJA: Olimpijakos posle produžetaka prošao dalje, Aston Vila održala čas fudbala Ajaksu!

Objavljeno: 14.03.24 u 23:39

Olimpijakos uspeo da nadoknadi minus od tri gola i prođe dalje

Odigrane su revanš utakmice u osmini finala Lige konferencija, a prolaz su osigurali Aston Vila, Klub Briž, Lil i Olimpijakos.

Aston Vila je na svom terenu ubedljivo savladala Ajaks rezultatom 4:1. Votkins je doneo prednost Villi u 25. minutu, a drugo poluvreme obilovalo je golovima – Bejli, Duran i Diabi su postigli golove za domaćina.

Klub Briž je takođe bio impresivan na domaćem terenu, pobedivši Molde sa 3:0. Skov Olsen se istakao sa dva gola, dok se u strelce upisao i Skoras.

Lil je očuvao svoju prednost iz prvog meča, uprkos remiju 1:1 protiv Šturma, obezbedivši prolaz u narednu rundu.

Olimpijakos je u Bačkoj Topoli savladao Makabi iz Tel Aviva tako što su nakon produžetaka slavili sa 6:1 i uspeli da nadoknade veliki minus iz prvog meča (1:4) i tako prođu u narednu fazu.