0

SRBI UŠLI U GINISOVU KNJIGU REKORDA: Al Hilal prošao u polufinale i ispisao istoriju fudbala, Mitrović i Sergej asistenti! (VIDEO)

Objavljeno: 12.03.24 u 22:14

Po asistencija za srpskog napadača i vezistu

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić su sa svojim Al Hilalom ispisali istoriju fudbala u četvrtfinalu Lige šampiona Azije, pošto su savladali Al Itihad rezultatom 2:0 i plasirali se u polufinale.

Srpski reprezentativci su postali deo istorije zabeležene u Ginisovoj knjizi svetskih rekorda.

Računajući sva zvanična takmičenja, Al Hilal je ostvario čak 28 uzastopnih pobeda, čime su oborili svetski rekord.

Prethodni rekord držao je TNS iz Velsa, koji je u tamošnjem šampionatu ostvario niz od 27 pobeda. Ova impresivna serija pobeda počela je 25. septembra u saudijskom Kupu kralja, a obuhvatila je i dva kupa meča, 16 utakmica saudijskog šampionata i devet utakmica Lige šampiona Azije.

Što se tiče same utakmice, Aleksandar Mitrović nije postigao gol, ali je ovog puta bio asistent, baš kao i Sergej Milinković-Savić.

Gosti su poveli golom Al Šaranija u 62. minutu, nakon asistencije srpskog veziste.

Konačan rezultat postavio je Malkom u 95. minutu, nakon sjajnog dodavanja Aleksandra Mitrovića.