0

ARSENAL POSLE DRAME DO OSAM NAJBOLJIH U EVROPI: Tobdžije izbacile Porto nakon izvođenja penala! (VIDEO)

Objavljeno: 12.03.24 u 23:54

Tim Mikela Artete ide dalje!

Arsenal se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona nakon što je eliminisao Porto posle boljeg izvođenja jedanaesteraca!

Izabranici Mikela Artete su ušli u ovaj meč s oprezom, budući da je Porto u prvom duelu slavio s minimalnih 1:0.

Arsenal je poveo u 41. minutu nakon asistencije Odegarda, kada je Trosar zatresao mrežu portugalskog tima.

Domaći tim je nastavio s napadima u nastavku, ali nisu uspeli da promene rezultat.

Posle produžetaka i dalje nije bilo pobednika, pa je meč odlučen penala. Arsenal je bio smireniji i precizniji.

Odlučujući trenutak dogodio se u drugoj seriji penala, kada je Vendelov udarac zaustavio Raja bravuroznom intervencijom.