0
AdmiralBet ABA Liga

Partizan - Cedevita Olimpija, ABA Liga Srbija Beograd Mart 3, 2024. (photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

(POLUVREME) PARTIZAN – CEDEVITA: Rapsodija crno-belih u Beogradskoj Areni (FOTO)

Objavljeno: 03.03.24 u 19:33

Fantastičnu igru pružaju izabranici Željka Obradovića.

Košarkaši Partizana ove večeri od 18.45 časova dočekuju ekipu Cedevite Olimpije u okviru  21. kola ABA lige.

Obe ekipe su odlično započele meč. Prve poene postigao je Kaminski za domaćina, ali je jaka Blažić trojkom brzo odgovorio.

Kevin Panter je sjajno otvorio meč, a crno-beli su u jednom momentu imali dvocifrenu razliku 19:9.

Međutim, gosti su napravili mini seriju i razliku smanjili na -4 (19:15). Ipak, njihov odgovor bio je kratkog daha, pošto su se izab ranici Željka Obradovića veoma brzo vratili u meč i ponovo nametnuli svoj ritam.

Rapsodija Partizana nastavila se i u drugoj četvrtini. Kaboklo se u drugoj četvrtini upisuje u listu strelaca.

Nekoliko izgubljenih lopti crno-belih teraju Obradovića na tajm-aut, nakon kof u igru ulazi Uroš Trifunović, koji za 10 sekundi uspeva da postigne trojku, ukrade loptu gostima i zakuca u kontri. Parni valjak sada je na maksimalnih +21.

Opustili su se igrači Partizana i dozvolili ekipi Cedevite da ostvari seriju od 7:0.

Kaminski svojim poenima prekida post crno-belih od jednan minut, ipak, gosti su sada na samo deset poena zaostatka.

Rezultat na pluvremenu je 70:57.