Partizan - Cedevita Olimpija, ABA Liga Srbija Beograd Mart 3, 2024. (photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT)

PARTIZAN ODOLEO NALETIMA CEDEVITE: Prosuli ogromnu prednost, ali ipak slavili (FOTO)

Objavljeno: 03.03.24 u 20:42

Crno-beli slavili u borbi za drugo mesto u ABA ligi.

Košarkaši Partizana u Beogradskoj Areni savladali su ekipu Cedevite Olimpije u okviru 21. kola ABA lige rezultatom 110:102.

Obe ekipe su odlično započele meč. Prve poene postigao je Kaminski za domaćina, ali je jaka Blažić trojkom brzo odgovorio.

Kevin Panter je sjajno otvorio meč, a crno-beli su u jednom momentu imali dvocifrenu razliku 19:9.

Međutim, gosti su napravili mini seriju i razliku smanjili na -4 (19:15). Ipak, njihov odgovor bio je kratkog daha, pošto su se izab ranici Željka Obradovića veoma brzo vratili u meč i ponovo nametnuli svoj ritam.

Rapsodija Partizana nastavila se i u drugoj četvrtini. Kaboklo se u drugoj četvrtini upisuje u listu strelaca.

Nekoliko izgubljenih lopti crno-belih teraju Obradovića na tajm-aut, nakon kof u igru ulazi Uroš Trifunović, koji za 10 sekundi uspeva da postigne trojku, ukrade loptu gostima i zakuca u kontri. Parni valjak sada je na maksimalnih +21.

Opustili su se igrači Partizana i dozvolili ekipi Cedevite da ostvari seriju od 7:0.

Kaminski svojim poenima prekida post crno-belih od jednan minut, ipak, gosti su sada na samo deset poena zaostatka.

Rezultat na pluvremenu je 70:57.

Nastavljaju obe ekipe u istom ritmu treću deonicu.

Održavao je Partizan dvocifrenu prednost sve dok se gosti  nisu zaleteli i smanjili prednost crno-belih na samo sedam poena.

Košarkaši Cedevite Olimpije potpuno su se vratili u meč, još od prve deonice gosti nisu bili ovako blizu crno-belima (90:85)