Ćabi Alonso (FOTO: Bayer 04 Leverkusen/X)

ALONSOV LEVERKUZEN JE SILA: ‘Apotekari’ jurišaju ka tituli!

Objavljeno: 03.03.24 u 17:50

Dominacija ‘Bavaraca’ još malo i postaje prošlost.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena odneli su peti pobedu za redom u domaćem šampionatu, a ovog puta je pao Keln rezultatom 2:0 u okviru 24. kola Bundeslige. Izabranici Ćabija Alonsa polako, ali sigurno idu ka titulu i skidanja sa trona Bajern Minhena pošto su vodeći na tabeli sa 10 boda više.

Na samom početku utakmice domaćin je zaradio veliki hendikep. Igrao se 14. mminut kada je Jan Timan neoprezno startovao i zaradio direktno isključenje, te je Leverkuzen imao igrača više. Gosti su to iskoristili i do vođstva su stigli u 37. minutu preko Džeremija Frimponga. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, pa je taj rezultat bio aktuelan i na pauzi.

U nastavku je Bajer samo potvrdio pobedu. Igrao se 73. minut kada je Amin Adli uposlio Alehandra Grimalda, a ovaj se dobro snašao i pogodio za konačnih 2:0 i stavio tačku na susret.