2
AdmiralBet ABA Liga

KK Crvena Zvezda during the 2022/2023 Aba Press Conference and Practice session at Aleksandar Nikolic Hall on January 18, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

PREPUCAVANJE IZMEĐU ČOVIĆA I MIJAILOVIĆA NE PRESTAJE: „Neka se dogovore ko laže“

Objavljeno: 26.02.24 u 15:20

„Jedanaest je uvek više nego pet!“

Strasti između Crvene zvezde i Partizana se ne smiruju od završetka Kupa Radivoja Koraća, a gostovanja čelnika Večitih, ali i njihove izjave su sve češće.

Čelnik Partizana Ostoja Mijailović je gostovao u nedelju, 25. februara na TV Prvoj, gde je govorio o ulaganjima države u Partizan, a samo dan kasnije svoje gostovanje imao je i čelnih Zvezde Nebojša Čović, koji se dotakao upravo izjave Mijailovića.

„Šta je on prokomentarisao, to je nebitno. Ja nisam imao predstavu da mi treba da pričamo o košarci, šta da pričamo? Ko se sa kim prepucava. Zvezda završila kup, pobedila, reč nije rekla. Trener Partizana rekao šta je rekao. I sad se Crvena zvezda prepucava? Ili to možda neko želi da se mi prepucavamo? Zvezda unazad godinama objavljuje finansijsko poslovanje. Apsolutno ništa nije sakriveno. Na svakoj pari koje nam daje država smo zahvalni. To je naša država, ne stidimo se tome. Mi predstavljamo naš grad i državu. Naši navijači nisu nikada pevali onu pesmu, ne znam da je ponovim pošto je glupa.“

„Sam predsednik je rekao da je duguju šest miliona evra na porez. Mi dugujemo nešto manje od milion evra zbog nesporazuma, koji ćemo uskoro rešiti. Neko nije blokiran zbog duga od 10 miliona evra. Što se mi tu ubacujemo? Kada država daje pare, ona je u obavezi da kontroliše kako je dala pare i kako su one potrošene? Zašto je to problem što je ušla budžetska inspekcija? Nama nije.“

Takođe je rekao da Zvezda redovno isplaćuje sve.

Nijedna isplata u Zvezdi ne ide bez isplate poreza i doprinosa. Vi ste dužni da su vam svi u radnom odnosu, odnosno da imaju ugovor o radu, kao i ugovor o naknadama. Nikada nije bilo da nismo platili neke od tih obaveza. Ono što mi dugujemo je porez na doprinos. Nas su svi počeli da povezuju da smo mi ispostava ove ili one stranke. Pravi se ambijent da je Partizan opoziciona avangarda. Tamo izvređaše sve živo. Od predsednika države, do porodica. Vređaš, vređaš, pa dobijaš pare. Navijači Zvezde su vređali Miloševića i Tadića, ali to je bilo ideološko neslaganje“ – kaže predsednik Zvezde Nebojša Čović.

Na kraju se osvrnuo i na budžet pomenutih ekipa.

„Mi smo od države dobili nekih 39 miliona evra. U periodu od juna 2011. godine, pa nadalje. To je u ukupnim našim prihodima 41 odsto. Mi nismo u ovim parama imali ni jedno preduzeće koje je indirektno ubacivalo pare u naš klub. Mi smo za 13 trenera potrošili 4,3 miliona evra. Gospodin Sferopulos je u ovoj sezoni za 320.000 evra. Ni za jednog nismo bili blizu milion evra. Koliko su oni potrošili, ne znam. Od dolaska Obradovića, zbirni budžeti Zvezde i Partizana za prethodne tri sezone – 59.800.000 Partizan, 34.300.000 – Zvezda. I baš me briga. Neka imaju i 100, nemam ništa protiv. Prosečno su imali 19,9, a mi 11,4. Ako bih išao po trofejima, mi smo ih osvojili šest i imamo znatno manja ulaganja. Po svakom trofeju smo utrošili 5,7 miliona, a Partizan ima jedan trofej ili ne znam već koliko, 59.“

„Sad su odjednom interesantni podaci, tabele.. Kada je Zvezda to objavljivala, pričalo se ‘Čovićeve eksel tabele’. Šta hoćete? Da se prepucavamo. Sigurno to nećemo raditi, nemamo sa kim. Ili hoćete da projektujete? Samo neka se dogovore ko laže, da li predsednik kluba ili trener? Posao trenera i posao svih trenera, dok sam ja u klubu, je da se bave terenom, ne parama i politikom. Gledajte svoja posla. Vi svoja, mi svoja i to je to. Pritisak na Zvezdu niko nije hteo da prouči kakav je bio 2007. godine, kada je zamalo uništena. To je živa istina… Mi vodimo našu politiku i naše stvari, rekli smo sve sa naše strane, mi smo 50 puta rekli, neke nije zanimalo. Zašto drugi nisu iznosili svoje brojke? Mi smo uvek radili regularno sve.“

Ostoja Mijailović se nije složio sa predsednikom Crvene zvezde, pa se iz tog razloga oglasio putem Tvitera.

„Kad se dva dana neko sklanja uz nemušta opravdanja, a onda u javnost izađe sa nekim poređenjima koja su izbegavanje činjenica…. Jedanaest je uvek više nego pet, osim kada je u pitanju pozicija na tabeli. Kao što je 2,5% od onih kojima se pevalo zbog ideologije mnogo veće od reprograma. Ipak, lepše je čitati samo brojeve koji vam se sviđaju.“

 

 
 
3
8

2 Komentara

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter