Jaka Blazic Partizan v Cedevita Olimpija-Aba League Season 2021-2022 Beograd, 11.12.2021 foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

KONAČNO: Cedevita Olimpija upisala prvu pobedu u Evrokupu!

Objavljeno: 24.01.24 u 21:49

Nakon 15 poraza, evo i prve pobede.

Cedevita Olimpija ostvarila je svoju prvu pobedu u ovosezonskom izdanju Evrokupa, i to protiv Hamburga, u 16. kolu ovog evropskog takmičenja – 83:114.

Iz Ljubljane su krenuli hrabro, namećući svoj ofanzivni stil od samog početka utakmice, što im je donelo prednost od 28:22 nakon prvih 10 minuta. U drugoj četvrtini, obe ekipe su održavale sličan ritam, ali je Cedevita Olimpija zadržala vodstvo od sedam poena, postavljajući rezultat na 52:45 u svoju korist pred odlazak na poluvreme. Do kraja susreta uspeli su da povedu još ubedljivije i zasluženo slave.

Blažič se istakao kao najefikasniji u redovima pobednika, postigavši 24 poena, dok su Kobs i Stjuart dodali 16 i 15 poena, redom. Na strani Hamburškog tima, Dzjeva je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok su King i Kristmas dodali 19 odnosno 15 poena. Utakmica je pokazala dominaciju Cedevita Olimpije, ali bez suvišnog hvaljenja, fokusirajući se na činjenice i rezultat koji su ostvarili.