0

ŠOK NA AZIJSKOM KUPU: Irak napravio ogromno iznenađenje pobedom protiv Japana!

Objavljeno: 19.01.24 u 18:56

Ovome se niko nije nadao

Fudbalska reprezentacija Iraka napravila je zapanjujući podvig u drugom kolu Kupa Azije, pobedivši favorizovani Japan rezultatom 2:1.

Junak utakmice bio je Ajmen Husein, čiji su dva gola u prvom poluvremenu bila ključna za trijumf iračke selekcije. Prvo je Husein zatresao mrežu u petom minutu, a zatim je još jednom bio precizan u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Iako je Japan dominirao posedom lopte sa 73 odsto vremena i uputio 15 šuteva ka golu protivnika, samo su dva šuta završila u okviru gola. Irak je hrabro odoleo pritisku i zadržao prednost do kraja utakmice.

S ovom senzacionalnom pobedom, Irak je osigurao plasman u plej-of Kupa Azije, dok će Japan morati pobediti Indoneziju kako bi potvrdio svoj prolaz dalje.