Panathinaikos - Partizan, Euroleague basketball, Athens, Greece Jan. 19, 2024. photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

DOUŽIR FLERTOVAO SA TRIPL-DABLOM, ALI NIJE MOGAO SAM: Partizan promašio sve u Atini i ostao bez pobede! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.24 u 22:13

Crno-beli pali na vrelom gostovanju u OAKA Areni.

Partizan je večeras gostovao u Atini ekipi Panatinaikosa u okviru 22. kola najjačeg evropskog košarkaškog takmičenja. ‘Crno-beli’ nisu mogli da računaju na kapitena Kevina Pantera, pa se u ulozi kapitena našao Uroš Trifunović.

Konačan rezultat meča jeste 82:71 , a meč su obeležili užasni procenti šuta za tri sa obe strane, gde su obe ekipe šutirale ispod 30 odsto.

Prve poene na utakmici postigao je flouterom Kendrik Nan, dok je prve poene Partizanu doneo Bruno Kaboklo sa poludistance. Iako je počelo u nešto sporijem napadačkom ritmu, svoju igru našao je Pi-Džej Dozir. Nakon pet minuta igre ‘crno-beli’ su imali prednost 7-10, a Dozir je ubacio dve trojke.

Panathinaikos – Partizan, Euroleague basketball, Athens, Greece Jan. 19, 2024.

Do kraja prve deonice gledali smo egal i tvrdu utakmicu, ali su domaćini imali prednost – 18:16.

U drugoj četvrtini prisustvovali smo promeni sudijskog kriterijuma.. Arbitri su kao po navici u OAKA areni odlučili da malo prilagode pravila domaćem sastavu, što je unelo dozu nervoze košarkašima Partizana. Baš u tim momentima razigrao se Grigonis, za kog nisu imali previše rešenja.

Imao je PAO u drugoj deonici i +9, ali je Partizan uspeo dosta dobro da privede poluvreme kraju – 42:40.

Poluvreme je bilo praktično u poptunom egalu, a u nastavak se ušlo nešto sporije, pa je tako minimalna prednost na strani crno-belih.

Jedan od poteza utakmice viđen je ipak u prvom delu igre, kada su Doužir i Smajlagić u tranziciji potpuno nadigrali ekipu Panate.

Sigurno je samo da nas do kraja meča očekuje još dosta drame na vrelom parketu OAKA Arene,  gde se praktično čitavu treću deonicu smenjivalo vođstvo između dve ekipe, a koliko je neizvesno bilo govori činjenica da se u poslednju četvrtinu ušlo potpuno izjednačenim rezutlatom -58:58.

Ipak, do kraja meča, crno-belis u ostali bez previše napadačkih rešenja, što su domaći iskoristili i na krilima serije od devet poena i napravili nedostižnu razliku za Partizan, a trojku koja je mogla potpuno mogla da vrati šampiona ABA lige u meč promašio je Doužir na dva minuta do kraja.

Najbolji pojedinac je upravo bio američki košarkaš, sa 16 poena i po sedam skokova i asistencija, dok je s druge strane crno-belima praktično pesudio Kendrik Nan sa 21 poenom.