0

MILAN PROTUTNJAO KROZ TOSKANU: ‘Rosoneri’ slavili protiv Empolija!

Objavljeno: 07.01.24 u 14:50

Sedmostruki prvak Evrope siguran.

Fudbaleri Milana gostovali su Empoliju u okviru 19. kola italijanske Serije A od 12:30. ‘Rosoneri’ su ostvarili i više nego sigurnu pobedu nad timom iz Toskane rezultatom 3:0 i nastavili trku za mesto za plasman u Evropi, a možda i ‘Skudeto.’ Gosti su već poveli u 11. minutu kada je precizan bio Loftus Čik, a samo 10 minuta kasnije sa bele tačke Olivije Žiru je povisio prednost.

Do kraja prvog dela se nije menjao rezultat, pa su igrači Milana otišli sa dobro zalihom na odmor. U nastavku izabranici Stefana Piolija su kontrolisali meč, a Empoli nije stigao ni da ugrozi gol Majka Menjona. Tačku na utakmicu stavio je Traore u 88. minutu. Nakon ovog trijumfa ‘Rosoneri’ su na 3. mestu sa 39 bodova i u narednom kolu dočekuju Romu.

Sa druge strane Empoliju gori pod noge pošto su na poziciju broj 19. pa će šansu za ispravku imati protiv Verone.