Košarka

JOKIĆ PONOVO HEROJ DENVERA: Nestvarna trojka Srbina za slavlje Nagetsa (VIDEO)

Objavljeno: 05.01.24 u 08:18

Ovo je najluđa trojka.

Košarkaši Denvera pobedili su ekipu Golden Stejta rezultatom 130:127, nestvarnom trojkom Nikole Jokića uz zvuk sirene.

Srbin je meč završio sa sa 34 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Golden Stejt je u jednom trenutku imao vođstvo od 123:105 u poslednjom četvrtini i činilo se da će Denver lagano izgubiti. Međutim,  Nagetsi su se vratili i serijom 20:4 uneli totalnu dramu pred poslednji minut utakmice.

Prvo je Jokić pogodio za izjednačenje 127:127, zatim je Džamal Marej ukrao loptu Stefu Kariju, a zatim je Srbin iz potpuno teške pozicije sa 12 metara pogodio trojku za slavlje Nagetsa.

Jokić je bio najefikasniji sa 34 poena, devet skokova i 10 asistencija za 38 minuta igre. Nedostajao mu je jedan skok da zabeleži novi tripl-dabl. Aron Gordon je sa 30 poena i devet skokova bio najbolji posle Nikole. Marej je ubacio 25 poena.

Što se tiče Golden Stejta, Kari je zabeležio 30 poena. Klej Tomspon je imao 24, a Džonatan Kuminga 16.