0
Evroliga

(POLUVREME) MAKABI – CRVENA ZVEZDA: Teodosić i Tobi urnišu Izraelce, crveno-beli trojkama stekli prednost (FOTO)

Objavljeno: 21.12.23 u 20:55

Teodosić je dirigent ovog duela.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Makabija iz Tel Aviva u hali „Aleksandar Nikolić od 20.05 časova u okviru 16. kola Evrolige, a rezultat na poluvremenu je 42:51.

Makabi se nalazi na petom mestu Evrolige sa učinkom od devet pobeda i šest poraza, dok Crvena zvezda ima nezavidniji učinak u elitnom evropskom takmičenju, 5-10 i nalaze se tek 16 mestu.

Crveno-beli nanizali su pet uzastopnih pobeda protiv ekipe iz Izraela u Evroligi, a nadamo se da će i večeras nastaviti ovaj pozitivan niz.

Obe ekipe su napadački loše otvorile ovaj meč, previše promašaja bilo je na obe strane. Dos Santos potrošio je mnogo lopti, pa je Teodosić morao da ga zameni.

Miloš Teodosić osuo je rafalnu paljbu na koš domaćina, već u prvoj četvrtini zabeležio je 10 poena.

Crvena zvezda u drugoj četvrtini stekla je najveću prednost pri rezultatu 23:31. Crveno-beli večeras ne igraju bez Teodosića. Čim on nije u igri, Zvezda staje.

Teodosić i Tobi rade fantastičan posao za crveno-bele, sa druge strane Kliveld i Nebo drže izraelski tim u životu.