0
AdmiralBet ABA Liga

TOPIĆ STAO NA PRAGU DABL-DABLA: Šorter i Split deklasirali Megu! (VIDEO)

Objavljeno: 18.12.23 u 23:16

Košarkaši Mega MIS-a doživeli su poraz večeras u gostima protiv ekipe Splita u okviru 12. kola ABA lige

Ekipa iz Splita ostvarila je ubedljiv trijumf rezultatom 88:73, čime su stigli do četvrte pobede u prvih 12 kola, od toga treće u poslednjih četiri kola. Sa druge strane, Mega beleži niz od tri uzastopna poraza, ukupno sedmi poraz u sezoni, i trenutno se nalazi na devetom mestu na tabeli sa skorom 5-7.

Mega je imala blagu prednost na kraju prvog poluvremena, ali je Split zaigrao znatno bolje u drugom delu meča, posebno u poslednjoj četvrtini gde su ostvarili rezultat od 26:16.

Perković i Šorter su se istakli u pobedničkoj ekipi sa po 20 poena, dok je Fandenburg dodao 14 poena i 9 skokova. Na strani Mega Bemaxa, Plavšić je predvodio tim sa 17 poena, dok su Đurišić i Topić dodali po 14 poena  uz 5 skokova i  8asistencija.