0

NE IDE TO LAKO BEZ SMS-A: Inter rutinski do pebede protiv Lacija! (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.23 u 23:19

Fudbaleri Intera slavili su u derbiju 16. kola Serije A kao gosti protiv Lacija, 2:0 (1:0).

Lider Serije A je tako povećao prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Juventus na četiri boda.

Bila je to peta pobeda izabranika Simonea Inzagija u poslednjih šest kola, dok je Lacio pretrpeo sedmi poraz.

Nije bilo mnogo prilika u prvom delu, a kako to često biva u važnim utakmicama, ponekad presude i greške.

I baš posle jedne takve na sredini terena, Inter je došao do prednosti.

Igrao se 40. minut kada je Adam Marušić odigrao katastrofalan pas unazad, sve je pratio Lautaro, presekao je loptu i zaobišao sve u odbrani Lacija pogodivši za 0:1.

Bio je to njegov 15. gol na 16 mečeva u Seriji A ove sezone, ali i poseban – posvetio ga je žiteljima rodnog grada Baija Blanka koji je pogođen žestokom olujom u kojoj je stradalo 13 lica.

Jedinu pravu priliku Lacio je imao u 48. minutu kada je Nikolo Rovela šutirao, a golman Intera Jan Zomer odlično reagovao.

I onda u 67. minutu sve se prelomilo – dobra akcija Intera, lopta je na levoj strani došla do Markusa Tirama koji je sa desetak metara pogodio uz malo sreće i odbitak za 0:2.

Tri minuta pre kraja, Lacio je ostao sa desetoricom jer je zbog nesportskog ponašanja isključen Manuel Lacari.