0
AdmiralBet ABA Liga

(POLUVREME) EVROLIGAŠKA UTAKMICA U ARENI: Partizan ubacio 50 poena za poluvreme, Budućnost se ne predaje!

Objavljeno: 16.12.23 u 21:48

Odlična igra Kabokla i Nanelija

Košarkaši Partizana u 12. kolu ABA lige igraju protiv ekipe Budućnosti iz Podgorice, rezultat posle prvog poluvremena je 50:41za crno-bele

Partizan je ovaj meč ušao posle četvrte pobede u nizu u Evroligi, crno-beli su slavili u Kaunasu rezultatom (93:85).

Dok Budućnost posle poraza od Turk Telekoma (76:93) u Evrokupu dolazi na ovaj derbi susret u ABA ligi.

PRVA ČETVRTINA

Ekipa Budućno sti je .dosta bolje otvorila meč sa dve vezane trojke, da bi crno-beli odgovorili tek posle dva minuta prekida Ledej, koji je bio dva puta precizan sa linije za slobodna bacanja, da bi taj koš momentalno „anulirao“ Marvin Džouns. Nije išao šut Partizanovog kapitena Pantera za 3 poena, pa je tako otvorio utakmicu 0/3 sa linije 6,75Kaboklo i Dožer su napravili seriju 7:0, koju Brendom Pol zaustavlja trećom trojkom za ekipu Budućnosti. Na Partizanovu seriju Budućnost odgovara još jače preko veoma raspoloženog Pola i ide na +12. Crno-beli su krenuli da se vraćaju pa su trojkom Anđušića došli na -5, ali nesuđućeno pojačanje Partizana – Jogi Ferel pogađa sa poludistance za +7 za Budućnost, rezultat posle prve četvrtine 28:21 za goste iz Podgorice.

DRUGA ČETVRTINA

Da igra odličnu utakmicu pokazao je Kaboklo,Brazilac je pogodio nvu trojku za njegov 11. poen na meču, i sa dve trojke Džejmsa Nanelija dovodi Partizan u prvo vođstvo na utakmici. Nastavila se crno-bela rapsodija šuteva. Partizanova „smol bol“ postava je totalno iznenadila Budućnost. Preko trojke Pantera i pet vezanih poena Vukčevića Partizan ide na +9. Do kraja četvrtine igralo se u mini serijama. tako da su crno-beli uspeli da sačuvaju maksimalnih +9 koje je iznosila izmešu ostalog za najveću prednost Partizana na utakmici, ti kakav koš iza table na isteku poluvrmena Dožer je pogodio za gore pomenuti rezultat