0

ŠOK ZA TSC U FINIŠU MEČA: Souček u završnici spasao Vest Hem (VIDEO)

Objavljeno: 30.11.23 u 21:09

Izabranici Žarka Lazetića su ostavili bolji utisak na terenu.

Fudbaleri TSC-a poraženi su na TSC Areni od ekipe Vest Hema sa 1:0 (0:0), u meču petog kola grupe A u Ligi Evrope.

Izabranici Žarka Lazetića su ostavili bolji utisak na terenu, ali na kraju nisu mogli do boda ili eventualno sva tri, protiv engleskog velikana.

Zbog pobede Frajburga nad Olimpijakosom (5:0), TSC ima šanse da se dokopa „proleća u Evropi“.

Od samog starta Englezi su krenuli dosta agresivnije, pa je Benrama već u 2. minutu susreta imao dobru šansu, ali od svega je dobijen samo korner.

To je bio momenat koji je probudio TSC, koji je do kraja prvog dela igre bio mnogo opasnija ekipa nego Čekićari.

Najizglednija prilika za pogodak odigrala se u 33. minutu kada je Ćirković usled velike greške odbrane Vest Hema mogao da matira Fabijanskog, ali je poljski čuvar mreže odlično reagovao.

Vest Hem je bolje otvorio drugo poluvreme, ali TSC se branio organizovano i dobro.

Čekali su domaći svoje šanse iz kontranapada, ali nije bilo prave prilike da se ugrozi Fabijanski. Ipak, domaći su se povukli nešto ranije nego što su trebali i usledila je „kazna“ u 89. minutu.

Centrirao je Maksvel Korne, a na loptu je naleteo Tomaš Souček, koji je glavom rutinski sproveo u mrežu Ilića za 1:0.