0

BELGIJA DEMOLIRALA AZERBEJDŽAN: Lukaku se igrao, Šveđani prekinuli loš niz (FOTO)

Objavljeno: 19.11.23 u 21:23

Švedska slavila na oproštaju od kvalifikacija

Fudbalska reprezentacija Belgije demolirala je Azerbejdžan sa 5:0 (4:0), dok je trijumf u utakmici grupe F obezbedila i Švedska protiv Estonije rezultatom 2:0 (1:0).

Romelu Lukaku je od 17. do 37. minuta postigao čak četiri pogotka i tako dotukao slabašnog protivnika, dok je peti gol delo Leandra Trosara u 90. minutu. Žeremi Doku je zabeležio dve asistencije.

Švedska je u istoj grupi makar zauzela treće mesto posle pobede od 2:0 nad Estonijom pogocima Viktora Klasona i Emila Forsberga.