0

FRANCUZI NEMAJU MILOSTI: Galski petlovi demolirali Gibraltar sa 14:0! (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.23 u 23:30

Gol za Francuze nije postigao samo onaj ko nije hteo

Fudbalska reprezentacija Francuske obezbedila je plasman na EURO2024 posle neverovatne pobede nad Gibraltarom od 14:0 (7:0).

Francuzi su već na poluvremenu postigli sedam, a ni posle pauze se nisu zaustavili nego su nastavili da pune Gibraltarce

Golovie za Trikolore su na ovom meču postigli Tiram, Zair Emeri, Mbape (3 gola), Klaus, Koman (2), Fofana, Rabio i Dembele, dok je prvi gol bio autogol Santosa.

Na ovom meču desio se i jedan istorijski momentat, naime fudbaler PSŽ Vaid Zair Emeri je debitovao za nacionalni tim sa svojim 17 godina i uspeo da posle svega 16 minuta igre u postigne gol. Međutim na njegovu nesreću zbog povrede posle samo tri minuta igre je morao da napusti teren.

Francuska do kraja kvalifikacija ima utakmicu protiv Grčke, dok Gibraltar će gostovati Holandiji.