0

ŠPANSKA PRIMERA: Petarda Reala, Maksimovićevom Hetafeu bod, Hrvat spasao Osasunu!

Objavljeno: 11.11.23 u 23:54

Real Madrid je demonstrirao efikasnost čak i bez Džuda Belingema, koji je zbog lakše povrede propustio utakmicu protiv Valensije. Iako je Englez izostao, Real je ostvario ubedljivu pobedu od 5:1 protiv Valensije.

Domaćin je poveo već u 3. minutu preko Danija Karvahala, a do kraja prvog poluvremena Valensija je propustila tri velike šanse za izjednačenje. Ipak, umesto da se na odmor ode sa rezultatom 1:1, Vinisijus Žunior je u 42. minutu postigao drugi gol za Real.

U drugom poluvremenu, Real Madrid je postao nepremostiva prepreka za Valensiju. Vinisijus je u 49. minutu postigao još jedan gol, a zatim je Rodrigo iskoristio grešku golmana Giorgija Mamardašvilija i dodao još dva gola. U finišu utakmice, Ugo Duro je postigao gol za Valensiju, ali to nije promenilo tok meča, koji je završen rezultatom 5:1.

Ovim trijumfom, Real Madrid je ostvario desetu pobedu u La Ligi, ali i dalje se nalazi na drugom mestu na tabeli, iza Đirone. Đirona je pobedila Rajo Valjekano 2:1 i zadržala dva boda prednosti u odnosu na Real.

Fudbaleri Granade su odigrali nerešeno 1:1 na svom terenu protiv ekipe Hetafea. Gosti iz predgrađa Madrida poveli su već u drugom minutu kada je Borha Majoral postigao gol nakon dodavanja Grinvuda. Konačan rezultat postavio je Gonzalo Viljar u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Nemanja Maksimović, reprezentativac Srbije, odigrao je ceo meč.

Sličan rezultat zabeležen je i u Pamploni između Osasune i Las Palmasa. Nakon ne previše uzbudljivog prvog poluvremena, gosti sa Kanarskih ostrva poveli su u 70. minutu golom Alberta Moleira. Tri minuta kasnije, Ante Budimir je izjednačio za Osasunu.