0
Košarka

KRAJ CRNE SERIJE: Lejkersi predvođeni maestralnim Lebronom pobedili najvećeg rivala! (VIDEO)

Objavljeno: 02.11.23 u 08:30

Seriju od 11 uzastopnih poraza u gradskim duelima, Lejkersi su prekinuli večeras u izuzetno uzbudljivoj utakmici. Iako je tim koji je formalno bio domaćin imao osam poena prednosti samo minut i po pre kraja poslednje četvrtine, njihov gradski rival je uspeo potpuno da se vrati u meč i anulira taj zaostatak. Rezultat je bio 117:117, što je primoralo obe ekipe na produžetak.

Posebno nadahnut bio je Pol Džordž, koji je postigao ukupno 35 poena, uključujući 20 poena u poslednjoj četvrtini i tako značajno doprineo povratku svoje ekipe u meč. Međutim, na samom početku produžetka, Džordž je napravio svoju šestu ličnu grešku, prisilivši svoje saigrače da se bore za pobedu bez njega. Unatoč tome, Džordž je preuzeo odgovornost u ključnim trenucima i iskoristio sva tri slobodna bacanja, samo 17 sekundi pre kraja poslednje četvrtine, nakon čega je Rasel promašio otvoren šut za pobedu.

U produžetku je lider Klipersa postao Kavai Lenard, koji je završio utakmicu sa 38 poena, ali nije uspeo da poremeti planove Lejkersa, čiji je najbolji strelac bio LeBron Džejms sa 35 poena. Pored Džejmsa, značajnu podršku pružili su Entoni Dejvis i Diannđelo Rasel sa po 27 poena, dok je Rasel Vestbruk dodao 24 poena.

Pobedom Lejkersa, gradski rivali su izjednačili svoj međusobni skor na 3-3. Lejkersi će za tri dana gostovati u Orlandu, dok će Klipersi za pet dana ponovno izaći na teren, ovaj put protiv ekipe iz Nju Jorka.