0

URUGVAJ KONAČNO BOLJI OD BRAZILA: Nejmar u suzama iznet na nosilima! (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.23 u 09:18

Brazilac baš nema sreće sa povredama

Fudbaleri Urugvaja savladali su noćas selekciju Brazila sa 2:0 u okviru četvrtog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. Ovo je prvi trijumf Urugvaja nad „Kariokama“ još od 2001.

Golove za domaćina postigli su Darvin Nnunjez u 42. i Nikolas De La Kruz u 77. minutu. Ipak, centralni detalj utakmice, desio se u nadoknadi prvog poluvremena.

Tada je nakon jednog duela sa protivničkim defanzivcem, fudbaler Al Hilala, Nejmar, zadobio tešku povredu kolena. Da je povreda ozbiljnije prirode, govori i činjenica da je Brazilac u suzama iznet sa terena putem nosila, pošto nije mogao da se osloni samostalno na nogu.

Urugvaj i Brazil sada su izjednačeni na tabeli sa po sedam bodova i imaju pet manje od vodeće Argentine.