0
ATP

Tennis-ATP Serbia Open 2022-Novak Djokovic (SRB) v Laslo Djere (SRB) Beograd, 20.04.2022. foto: Starsrport/Serbia Open

POMRAČENJE ĐEREA U ŠANGAJU: Srpski teniser spasio tri meč lopte pa pretrpeo poraz!

Objavljeno: 05.10.23 u 11:50

Slabo izdanje drugog reketa Srbije na azijskoj turneji

Laslo Đere je poražen u prvom kolu mastersa u Šangaju od Australijanca, Rinkija Hidžikate, sa 2:0, po setovima 7:6/7:5. nakon 2 sata i 20 minuta borbe.

U prvom setu nije bilo brejka, Laslo je propustio set loptu na servis rivala pa se došlo do taj-brejka. Hidžikata je bio smireniji u odlučujućim poenima i tako došao do vođstva.

Australijanac je iskoristio taj nalet i odmah stigao do novog brejka na startu drugog seta. Đere se nije predavao, pretio je u svakom servis gemu protivnika i to mu se na kraju isplatilo. Pri rezultatu 5:4 spasio je tri vezane meč lopte i uspeo da vrati brejk.

Ipak, kao da je potrošio sve što je imao i olako je dopustio rivali ribrejk, nakon čega nije bilo povratka.

Hidžikatu u narednoj rundi čeka Grk, Stefanos Cicipas. Masters u Šangaju se igra za ukupan nagradni fond od 8,8 miliona dolara.