0

Cukaricki vs Genk, UEFA Conference League, Group F football match in Leskovac, Serbia on Oct. 4. 2023. (photo by David Damnjanovic/STARSPORT)

IGOR MATIĆ NAKON PORAZA OD GENKA: ‘Bili smo bolji, agresivniji! Zadovoljan sam drugim poluvremenom!’ (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 05.10.23 u 23:52

Pošteno su se borili njegovi izabranici!

Belgijski gigant je odneo pobedu rezultatom 2:0, bez obzira na dominaciju ‘brđana’ u drugom delu, ipak je presudio kvalitet gostiju. Igor Matić, trener Čukaričkog posle utakmice sa Genkom, pohvalio je igrače za drugo poluvreme i dodao:

-Prvo poluvreme je zasluženo pripalo Genku. Lagano su nam dolazili do šesnaest i kaznili su nas sa dva brza gola. U drugom poluvremenu smo bili bolji, agresivniji, dosta puta smo napunili šesnaest metara. Zadovoljan sam drugim poluvremenom, to je put kako bi trebalo da izgledamo.

Zašto Čukarički ne igra celu utakmicu u istom ritmu?

-Definitivno to ćemo analizirati. Utakmica traje 90 minuta, a ne jedno poluvreme. Verujem da ćemo uzeli neke bodove u naredne četiri utakmice. Tih 45. minuta su nam pokazatelj, kako da igramo. Ne mogu da kažem da smo imali strah, možda je trebalo da izrotiram dva-tri igrača. Trudićemo se i u narednom periodu da izvučemo pouke. Imamo kvalitet, to je definitnvno.

U čemu je bio problem?

-Prvo poluvreme je najgore, a drugo najbolje od mog dolaska.

Cvetković iako najmlađi na terenu sa 16 godina bio je odličan, da li je vreme da počne utakmicu?

-Radi se o velikom talnetu, odličan igrač. Pred njim je budućnost. Nadam se da neće poleteti posle ovih reči, ali dobar je momak i znam da neće – zaključio je Matić.