during the Mozzart Super Liga 2023/2024 match between Vozdovac and Novi Pazar at stadium Vozdovac on October 02, 2023 in Novi Sad, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

VOŽDOVAC POBEDIO NOVI PAZAR: Navijači Zmajeva istakli transparent podrške porodicama ubijenih Srba na Kosmetu! (FOTO)

Objavljeno: 02.10.23 u 21:20

Domaćin je uspeo da iskoristi svoju šansu

Voždovac je ostvario važnu pobedu nad Novim Pazarem u poslednjem meču 10. kola Mozzart bet Superlige. Iako je Novi Pazar imao asove poput Adema Lajića, Sejdube Sume i Marka Šćepovića na terenu, Voždovac je bio bolji tim, pobedivši rezultatom 1:0 (0:0) u veoma otvorenoj utakmici.

U prvom poluvremenu Novi Pazar je imao veću posed lopte i imao je odličnu priliku za gol već u drugom minutu, ali Ćirjak je umesto mreže pogodio stativu. Voždovac je poveo u 39. minutu preko Flemingsa, ali je taj gol poništen zbog prethodnog faula nad Ananom. Prvo poluvreme završeno je bez golova.

U drugom delu igre, obe ekipe su imale prilike, ali su mreže ostale netaknute do 74. minuta kada je rezervista Bogdan Vaštšuk postigao gol za Voždovac nakon asistencije Vujanovića. Iako su se gosti trudili da izjednače rezultat, golman Mirković je odbranio nekoliko opasnih situacija, a i Marko Šćepović je šutirao pored stative u 82. minutu. Ipak, Voždovac je sačuvao prednost i osvojio važne bodove kod kuće.

Navijači Voždovac su istakli transparent podrške porodicama ubijenih Srba u Banjskoj 24. septembra ove godine.

Ova pobeda Voždovca ih je ostavila u gornjem delu tabele Superlige, dok će Novi Pazar morati da radi na uigravanju svojih ključnih igrača kako bi ostvarili svoje evropske ambicije.