5
Domaći fudbal

FOTO: Starsport

MIJAILOVIĆ PORUČIO: ‘Jovanović je osvedočeni navijač Partizana!’ (FOTO)

Sava Jojić
Objavljeno: 25.09.23 u 15:25

Iz Ljutice Bogdana izrazili veliko nezadovoljstvo.

Dva dana je ostalo do 171. ‘večitog derbija’, a već se pravi velika buka. Naime, glavni arbitar tog susreta trebao bi da bude Srđan Jovanović, ali iz ‘crveno-belog’ tabora su nezadovoljni ovom odlukom, pa se povodom toga obratio predsednik Crvene zvezde, Svetozar Mijailović.

-Neprijatno smo iznenađeni najavom u medijima da će sudija Srđan Jovanović biti delegiran kao glavni sudija 171. večitog derbija između FK Partizan i FK Crvena zvezda, koji je zakazan za sredu 27. septembar. Tokom prethodnih devet godina, jedan jedini sudija za koga je Crvena zvezda tražila izuzeće da ne sudi našem klubu je bio Srđan Jovanović. Jovanović je osvedočeni navijač FK Partizan, njegova porodica je radila za FK Partizan i on je u skladu sa tim antagonizmom prema Crvenoj zvezdi i sudio sve utakmice koje su se ticale našeg kluba. – započeo je.

Dodao je da nikad ni za jednog sudiju nisu tražili izuzeće sem za njega.

-Zbog svega navedenog mi smo 2019. godine od FSS zvanično tražili da Jovanović nikad više ne sudi utakmice našeg kluba. Nikad ni za jednog sudiju to nismo tražili, samo za njega. I FSS je baš njega delegirao za predstojeći derbi. Smatramo da najava delegiranja Srđana Jovanovića predstavlja nastavak organizovane hajke protiv FK Crvena zvezda od strane generalnog sekretara FSS Jovana Šurbatovića i predsednika sudijske komisije Dejana Filipovića, dok su ostali rukovodioci FSS nemi posmatrači – nastavio je Toza.

Naveo je da je stav celokupnog rukovostva Zvezde da ne prihvataju ovu odluku.

-Želim da obavestim i rukovodstvo FSS i našu javnost da je stav našeg menadžmenta i moj lični stav da ne prihvatamo da igramo večiti derbi ukoliko se ne promeni odluka o delegiranju sudije Srđana Jovanovića. Ne želimo da utičemo na rukovodstvo FSS sa našim željama, koga bismo mi želeli da sudi, neka sudi bilo ko samo ne Srđan Jovanović – poručio je on.

Kazao je da se ovde radi o žaštiti kluba.

-Ovde se ne radi da li Crvena zvezda ima najjači tim u poslednjih 30 godina ili ne, ovde se radi o našoj obavezi da zaštitimo naš klub i ne dozvolimo pojedincima unutar fudbalske organizacije da se iživljavaju nad najvećim klubom na ovim prostorima. Ako smo zvanično najveći onda zahtevamo i takav tretman bez obzira na snagu naših igrača. Zakazao sam vanrednu sednicu Upravnog odbora FK Crvena zvezda za utorak u 12 časova da bi UO zauzeo konačan stav i doneo adekvatnu odluku – zaključio je Mijailović.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

5
13

5 Komentara

  1. Sta ste bre umislili vi sramna gardo sa Marakane Da vi uplavljate ko će suditi jeste proverili ko je vozač busa na liniji do stadiona možda navija za Partizan. Vi ste ološ slika i prilika države mislite da vam predsednik sve može srediti
    Navijač sam Zvezde 45god i sramota me ovih ološa sto misle da je njihov klub BEZSTIDNI

    4
    1
    Odgovori

Ostavi komentar

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Unesite pojam i stisnite enter