0
Dejvis kup

SRBIJA IDE NA FINALNI TURNIR UPRKOS PORAZU OD ČEŠKE: Teniseri izgubili sva tri meča, Novak igrao dubl!

Objavljeno: 16.09.23 u 21:50

Borili su se naši momci.

Teniska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Češke u poslednjem meču grupne faze Dejvis kupa sa 3:0. Ovaj duel nije imao takmičarski značaj, pošto je Srbija već ranije obezbedila plasman na finalni turnir ovog takmičenja.

Prvo je Dušan Lajović poražen od Jakuva Menšika sa 2:0 (6:3, 6:2), dok je potom Lehečka bio bolji od Đerea, takođe sa 2:0 (7:6, 7:5).

Tada je već bilo jasno da je Češka slavila, a u konkurenciji dublova, našu selekciju su predstavljali Novak Đoković i Nikola Ćaćić. Češki dubl Mahač/Pavlašek, bio je bolji od srpskog, psole super taj-brejka sa 2:1 (7:5, 6:7, 10:3).

Ranije je Srbija savladala Južnu Koreju u prvom duelu, dok je potom bila bolja i od Španije.