0

NICA IZNENADILA PSŽ NA PARKU PRINČEVA: Parižani loše startovali sezonu, upisali i prvi poraz! (VIDEO)

Objavljeno: 15.09.23 u 23:50

Nakon dva uvodna remija, a potom i dva trijumfa…

U petom kolu francuskog prvenstva videli smo iznenađenje večeri. Nica je gostovala PSŽ-u i slavila je sa 3:2.

Može se reći da su Parižani u novu sezonu ušli prilično neubedljivo, možda i zbog toga što se čini da trener Luis Enrike još nije uspeo da sve elemente posloži kako treba.

Nakon dva uzastopna remija, PSŽ je vezao dve pobede, ali onda je došao ovaj neočekivani poraz. Početak sjajnog meča Nice obeležio je Mofi, koji je postigao gol u 21. minutu. Međutim, brzo je odgovorio kapiten PSŽ-a, Embape, postigavši gol u 29. minutu.

Sjajan trenutak za Nicu usledio je na početku drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu, kada je Mofi asistirao Labordu. Potom je sam Mofi postigao gol u 69. minutu preciznim udarcem i doveo Nice na 3:1.

Iako je PSŽ uspeo da smanji zaostatak u 87. minutu preko Embapea, nisu uspeli da postignu više od toga.

Ovo je prvi trijumf Nice na stadionu „Park prinčeva“ posle čak 14 godina. Posle ovog meča, Nica se nalazi na drugom mestu na tabeli sa devet osvojenih bodova, dok je PSŽ na trećem mestu sa jednim bodom manje.