0

SRBIJA SLAVILA U KAUNASU: Orlovi nadigrali slabašnu Litvaniju i vratili se na čelo grupe! (VIDEO)

Objavljeno: 10.09.23 u 22:40

Bitno je da je pobeda ostvarena

Fudbalska reprezentacija Srbije upisala je pobedu u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Litvanije rezultatom 3:1.

Trostruki strelac za srpski tim bio je Aleksandar Mitrović, u 21. i 32. minutu glavom posle centaršuteva Filipa Mladenovića, a u 43. minutu na asistenciju kapitena Dušana Tadića.

4
Mitrović, najbolji strelac u istoriji Srbije, sada ima 55 golova za državni tim.

Jedini gol za Litvance postigao je Gitis Palauskas u 45. minutu.

Posle poraza od Mađarske u prošlom kolu (2:1) selektor Dragan Stojković „mešao je karte“ – od prvog zaigrali su Mladenović, Andrija Živković, Srđan Babić, Ivan Ilić i Nikola Milenković.

Na klupi su ostali Filip Kostić i Strahinja Pavlović, a šansu u nastavku dobili su Dušan Vlahović, Stefan Mitrović, Lazar Samardžić, Nemanja Radonjić i Uroš Račić.

Srbija se na tabeli izjednačila sa Mađarskom sa po 10 bodova, Crna Gora ima osam, a Bugarska i Litvanija po dva boda.

Srbija 14. oktobra gostuje Mađarskoj, a tri dana kasnije dočekuje Crnu Goru.