during the Mozzart Super Liga 2023/2024 match between Partizan and Javor Ivanjica at stadium FK Partizan (JNA) on August 27, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

PARTIZAN POKAZAO REAKCIJU POSLE NORDSJELANDA: Crno-beli lako savladali Javor, moglo je biti i ubedljivije! (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.23 u 21:33

Siguran trijumf crno-belih.

Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Javora u petom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije rezultatom 3:1. Pogotke za crno-bele postigli su Menig (22), Stojković (57) i Saldanja (69), dok je za Javor pogodio Dolmagić (49).

Upisali su izabranici Igora Duljaja tako treću pobedu od početka prvenstva, što im donosi deseti osvojen bod, jer su na startu remizirali sa TSC-om.

PRVO POLUVREME:

U pravom trenutku je Kristijan Belić uočio Meniga, pa je poslao nešto dužu loptu na drugu stranu. Holanđanin je nakon dobrog prijema šutirao sa oko 16 metara i bio je precizan, pa su crno-beli poveli od 22. minuta.

Prednost crno-belih duplirao je Saldanja, makar na kratko. On se sjajno snašao u kaznenom prostoru nakon asistencije Natha i u 40. minutu zatresao mrežu gostiju, ali se kasnije ispostavilo da je bio u ofsajdu.

Što se tiče ostalih dešavanja u prvom delu igre, Javor je imao dobru šansu u 6. minutu, koju Gigić nije iskoristio. Na kraju se ispostavilo da se nalazio i u nedozvoljenoj poziciji.

Mening je pre pogotka imao još jednu priliku, ali je tada Manojlović bio na pravom mestu.

U 13. minutu, žuti karton je zaradio Kanute, jer je nesmotreno startovao nad Miletićem.

DRUGO POLUVREME:

Ubrzo po izlasku na teren, Javor stiže do izjednačenja. Neverovatan pogodak postigao je Dolmagić u 48. minutu. Fudbaler Javora je pretrčao gotovo čitav teren sa loptom, a na nešto više od 20 metara od gola Partizana, odlučio se na šut. Pokušaj je bio uspešan, a Jovanović nije imao nikakve šanse.

Nije dugo na semaforu stajao ovaj rezultat, jer je Aranđel Stojković, ponovo pogodio za vođstvo Partizana od 2:1. Majstorski mu je asistirao Natho u 57. minutu, a Stojković je lako prevario golmana gostiju.

Prednost crno-belih, povećao je Saldanja u 69. minutu. Ponovo je fenomenalan bio Belić, koji je reakcijom u odbrani i započeo ovu akciju Partizana. Odmah je mladi fudbaler crno-belih uočio Saldanju, poslao mu je sjajnu loptu, a Brazilac ju je prihvatio, obišao je golmana i pogodio za 3:1.

Partizan je uprkos vođstvu od 3:1 nastavio da napada, a novu šansu imao je Menig. On je šutirao sa desne strane, ali je pogodio prečku, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Nešto kasnije u 79. minutu, umesto njega je ušao Trifunović, dok je Stjepanović zamenio Belića. Do kraja susreta, rezultat je ostao nepromenjen, a crno-beli su ovim trijumfom stigli na tri boda zaostatka u odnosu na TSC i na dva boda zaostatka za Zvezdom, koja je juče kiksnula pritiv ekipe Voždovca.

Treba napomenuti da Partizan ima utakmicu manje od ove dve ekipe.

Sa druge strane, Javor je ostao na osvojenih 5 bodova i nalazi se na 11. poziciji na tabeli Mozzart Bet Superlige Srbije.