0
Atletika

BUDAPEST, HUNGARY - AUGUST 21: Ivana Spanovic Vuleta of Serbia during the Women's Long Jump medal ceremony on Day 3 of the World Athletics Championships Budapest 23 at National Athletics Center on August 21 2023 in Budapest, Hungary. (Photo by: Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT)

ZLATNA MEDALJA DODELJENA IVANI VULETI: Srpska atletičarka umalo zaplakala tokom himne! (FOTO)

Objavljeno: 21.08.23 u 18:57

Emotivno je bilo na dodeli.

Ivana Vuleta je juče osvojila zlatnu medalju na otvorenom takmičenju u Budimpešti, nakon neverovatnog finala u kojem je ostvarila skok od 7.14 metara.

Samo dan nakon trijumfa, Ivana je stala na posebnom mestu rezervisanom za dodelu medalja i oko svog vrata ponosno primila zlatno odličje.

Sa najvišeg postolja je uz himnu naše zemlje „Bože pravde“ umalo i zaplakala.

BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 21: Ivana Spanovic Vuleta of Serbia during the Women’s Long Jump medal ceremony on Day 3 of the World Athletics Championships Budapest 23 at National Athletics Center on August 21 2023 in Budapest, Hungary. (Photo by: Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT)

Nema sumnje da je osećaj ponosa taj koji je srpsku atletičarku doveo na ivicu suza.

Nakon što se himna završila, Ivana se prekrstila i poljubila svoju zlatnu medalju, kojom je obradovala čitavu Srbiju.

Bila je ovo medalja koja je falila njenoj kolekciji, a sada je uspela da ostvari glavni cilj u ovoj godini i krene ka onome šta joj nedostaje, olimpijsko zlato.