during the UEFA Champions League season 2023/2024 third qualifying round match between TSC Backa Topola and Braga Portugal at stadium TSC Arena on August 15, 2023 in Backa Topola, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

GOTOVA PRIČA O TSC I ELITI: Braga rutinirala srpskog vicešampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 15.08.23 u 21:51

Kraj je nadanja Lavova.

Fudbaleri TSC-a dočekuju na svom stadionu ekipu Brage, a nakon poraza od tri gola razlike u Kamenolomu, samo bi čudo garantovalo ekipi sa severa naše zemlje prolaz. Triujumf u Topoli odneli su  Portugalci, a rezultat meča bio je 1:4.

Ipak, kako stvari stoje, od toga neće biti ništa, jer je nakon nepunih deset minuta igre Braga povela preko Picija, nakon praktično prve prave akcije za gol.

! | Pizzi , Bačka Topola 0-1 Sporting Braga pic.twitter.com/zveQYwlaXL

— Rassoul Mihamedi (@RMihamedi51746) August 15, 2023

Domaći su u uvodnom delu imali više od igre, ali ipak Liga šampiona je potpuno drugačiji nivo.

Potom svega četiri minuta kasnije je Bruma sjajnim udarcem doneo dva gola prednosti, i praktično otklonio sve dileme na ovom meču. A rezultatska katastrofu je potvrdio ponovo Bruma nakon tri munuta od gola krilnog fudbalera.

📽️ @FootColic pic.twitter.com/TrWIqfozD6

U dvadesetom minutu je Almoatasembellah Ali Al Musrati sjanim udarcem dodatno povećao vođstvo Bražana.

Ipak, Marko Rakonjac je pet minuta pre kraja prvog dela smanjio prednost rivala.

U nastavku nije bilo previše prilika, pa je tako trećeplasirani portugalski tim priličnio bez stresa priveo meč kraju.