0

Derbi konačno opravdao to ime: Sve prštalo u okršaju Liverpula i Čelsija, ali pobednika nismo videli!

Objavljeno: 13.08.23 u 19:50

Sjajna utakmica je odigrana u Londonu

U prvom kolu engleskog Premijeršipa odigran je derbi na Stamford Bridžu između Čelsija i Liverpula. Posle pet uzastopnih mečeva bez golova između ova dva tima danas smo videli mnogo uzbuđenja i fudbalske poslastice.

Od početka utakmice ritam je bio žestok, bilo je mnogo prilika, igralo se ofanzivno.

U 18. minutu gosti su poveli. Majstorska asistencija Salaha i rutinski finiš Dijaza za 0:1.

U 29. minutu VAR je spasio Čelsi posle pogotka Salaha, koji je bio minimalno u ofsajdu pri prijemu lopte, pa je njegov gol poništen.

Čelsi je uzvratio u 37. minutu. Posle gužve u šesnaestercu Liverpula, Disasi je pogodio za 1:1.

Minut kasnije, Plavi su mogli da imaju potpuni preokret, Čilvel je pogodio, ali je bio u ofsajdu, utvrđeno je pregledom VAR-a, pa je VAR u toj situaciji spasio Crvene.

Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko šansi pred oba gola, ali je na odmor bilo 1:1.

U drugom poluvremenu velika šansa za Čelsi u 55. minutu, Čilvel je promašio šut, ostalo je 1:1.

Čelsi je imao novu šansu preko Džejmsa u 62. minutu, Liverpul je zapretio preko Robertsona, bez promene rezultata.

Do kraja utakmice obe ekipe su više brinule o svom golu, pa je prvi engleski derbi u novoj sezoni završen rezultatom 1:1.