Vaterpolo

SRBIJA OSTALA BEZ BRONZE: Španci potopili ‘Delfine!’

Objavljeno: 29.07.23 u 08:20

I posle šest godina bez medalje.

Vaterpolo reprezentacija Srbije odmerila je snage sa Španijom u borbi za bonzanu medalju na Svetkom prvenstvu. Četa Uroša Stevanovića nije uspela da se domogne trećeg mesta, jer su Španci bili bolji rezultatom 9:6.

Veći deo meča je bila izjednačena igra, a naši vaterpolisti su pružili sjajan otpor ‘furiji’ u prvom delu. Međutim, drugo poluvreme potpuno drugačije gde naš tim nije postigao pogodak 15 minuta i to ih je skupo koštalo.

Ni u poslednjoj deonici nije bilo bolje, odbrana je bila na visini zadatka , ali je napada zakazao, nismo uspevali da postignemo gol ni preko igrača više dugo, pa je posle gola Peronea za 9:5 faktički sve bilo rešeno. Bez obzira na poraz, pokazali su naši vaterpolisti da se polako budi div koji dugo spava i da će sigurno na nekoj narednoj smotri biti medalja.