0
ATP

LAJOVIĆ STAO U OSMINI FINALA HAMBURGA: Oba seta bila neizvesna, Francuz ipak slavio!

Objavljeno: 27.07.23 u 17:16

Nije uspeo da finišira.

Srpski teniser Dušan Lajović doživeo je poraz u osmini finala turnira u Hamburgu od Francuza Artura Filsa rezultatom 2:0 u setovima (7:5, 7:5).

Meč je trajao nešto više od 100 minuta, a treba napomenuti da je srpski teniser imao dobar start, praveći dva brejka i vodeći sa 3:1. Međutim, usledio je pad u njegovoj igri, izgubio je oba gema na svom servisu, što je omogućilo Filsu da preokrene i osvoji prvi set sa 7:5.

U drugom setu, Lajović je ponovo uspeo da stigne do ranog brejka, ali se opet dešava sličan scenario. Fils je odigrao bolje u završnici seta i uspeo da osvoji drugi set sa 7:5.

Artur Fils će se u četvrtfinalu susresti sa pobednikom duela između Kaspera Ruda i Kristijana Garina.