0

NEVEROVATAN PREOKRET U ZAGREBU: Hajduk slavio na Maksimiru, Livaja i Pukštas srušili Dinamo! (VIDEO)

Objavljeno: 21.07.23 u 22:50

Šampionat nije mogao da počne na uzbudljiviji način!

Na vrlo atraktivan i uzbuljiv način započeta je nova sezona u nacionalnom prvenstvu Hrvatske.

Dinamo Zagreb je na ‘Maksimiru‘ ugostio Hajduk iz Splita, ali nije uspeo da opravda ulogu favorita. Ni prednost domaćeg terena nije pomogla aktuelnom šampionu da pobedom startuje odbranu titule.

Ako je iko sumnjao, sada je jasno da su Splićani sastavili vrlo respektabilan i da će biti ozbiljan konkurent Dinamu u borbi za trofej.

Uprkos vođstvu od 1:0, Splićani su golovima u drugom poluvremenu došli do velike pobede i tri boda rezultatom 1:2.

Dinamo je poveo u 35. minutu susreta, kada je mrežu ‘ljutog’ rivala zatresao reprezentativac Hrvatske, Bruno Petković.

Sredinom drugog poluvremena upravo je spomenuti napadač imao priliku da reši pitanje pobednika, ali očajno izvedenim kaznenim udarcem vratio je nadu fudbalerima Hajduka.

Gosti se nisu predali, već su pružili svoj maksimum i na čudesan način obradobali pristalice.

Golman Dominik Livaković je pomogao Marku Livaji da u 74. minutu poravna na 1:1. Dinamo je potpuno potonuo, a na derbi mečevima opraštanja nema.

Nakon izvedenog kornera u 93. minutu, najbolje se snašao Rokas Pukštas koji je glavom zatresao mrežu Dinama i postavio konačin 1:2.