Tenis

NIJE SAMO NOVAK U POLUFINALU: Srbija ima još jednom predstavnika na Vimbldonu!

Objavljeno: 13.07.23 u 23:34

Bitan uspeh za mladog tenisera.

Srpski juniorski teniser Branko Đurić uspešno se plasirao u polufinale juniorskog dubla na Vimbldonu. Đurić je u tandemu sa Francuzom Arturom Geom bio bolji od Alehandra Melera Krecera i Rodriga Paćeha Mendeza sa 2:0 (6:3, 7:6).

Meč je trajao sat i 16 minuta, a nakon što su dva puta oduzeli servis protivnicima u prvom setu, usledila je drama u nastavku.

Đurić i Geom su imali dva brejka više i servis za trijumf,, ali su protivnici uspeli da se vrate i izjednače rezultat. Kod rezultata 6:5, Melero Kreces i Paćeh Mendeza su imali i set loptu, ali je nisu iskoristili.

Set je, srećom po Srbina i Francuza, otišao u taj-brejk, koji je pripao Đuriću i Geomu rezultatom 7:3.

Ovim uspehom, Srbija je dobila drugog predstavnika u polufinalu juniorskog turnira na trećem Grendslemu sezone, nakon Novaka Đokovića, koji će sutra igrati polufinale sa Janikom Sinerom.

Da li će Novak Đoković osvojiti Vimbldon?