0
ATP

NOVAK POVEO PROTIV VAVRINKE: Jedan brejk dovoljan za set i vođstvo srpskog tenisera!

Objavljeno: 07.07.23 u 22:25

Tačno toliko mu je i trebalo.

Srpski teniser Novak Đoković, trenutno igra meč trećeg kola Vimbldona koji je počeo oko 21.40, a rival mu je Sten Vavrinka. Novak je sjajno otvorio meč, nakon lakog gema na svoj servis, imao je i tri brejk lopte u drugom gemu.

Ipak, nije uspeo da iskoristi niti jednu, pa je Vavrinka izjednačio. Nove prilike, stigle su u šestom gemu, pri rezultatu 3:2 za Novaka. Srbin je poveo sa 30:40, a potom je i iskoristio brejk loptu, za 4:2.

Do kraja seta, oba tenisera su sačuvala svoj servis, što je Novaku donelo vođstvo od 1:0 (6:3) za oko 40 minuta igre.

Ako se ovako nastavi, Novak bi meč trećeg kola mogao da završi i večeras, ali u slučaju da se to ne desi, nastupiće sutra. Detalje oko svega toga, možete pročitati ovde.

Da li će Novak Đoković osvojiti Vimbldon?