Tenis

ĐERE PROTIV CICIPASA U TREĆEM KOLU: Grk savladao Mareja nakon preokreta!

Objavljeno: 07.07.23 u 20:13

Videli smo sjajan meč.

U dramatičnom meču na Vimbldonu, Stefanos Cicipas je uspeo da se vrati u meč nakon gubitka trećeg seta i prelaska u naredni dan, pa tako savlada Endija Mareja rezultatom 3:2 (7:6, 6:7, 4:6, 7:6, 6:4).

Prva dva seta su okončana tajbrejkom, bez brejkova. Marej je osvojio jedan od tajbrejkova, dok je Cicipas bio uspešniji u drugom. U trećem setu Marej je došao do brejka i poveo u meču.

Četvrti set je ponovo otišao u tajbrejk, a ovoga puta Cicipas je bio uspešniji.

Meč je trajao skoro pet sati, a publika je imala priliku da uživa u lepim potezima oba tenisera. Odlučujući trenutak se desio kada je Cicipas uspeo da oduzme servis Mareju u trećem gemu petog seta.

Naredni protivnik Cicipasu će biti srpski teniser Laslo Đere, a meč se igra već u subotu. Cicipas i Đere su se sastajali dva puta prošle godine, oba puta je slavio grčki teniser.

Da li će Novak Đoković osvojiti Vimbldon?