Vaterpolo

SRBIJA OKONČALA UČEŠĆE NA SVETSKOM KUPU KAO SEDMA: Španci došli do zlata!

Objavljeno: 03.07.23 u 10:00

Bleda partija naših ’delfina’.

Vaterpolo reprezentacija Srbije je juče pobedom nad Nemačkom rezultatom 15:8 na završnom turniru Svetskog kupa u Los Anđelesu završila učešće na sedmom mestu. Našu selekciju je na putu do finala zaustavila Amerika minimalnim rezultatom 10:9, a zlato je osvojila Španija.

Ni ovaj susret protiv Nemaca nije prošao baš glatko, jer su na poluvreme otišli sa golom zaostatka (5:4). Treća četvrtina je bila od presudnog značaja, jer su naši vaterpolisti dobili tu deonicu rezultatom 7:2 i prelomili susret. Najefikasniji su bili Radomir Drašović. Stranjina Rašović i Nikola Jakšić sa po tri gola.