Odbojka

SRBI NAJBOLJI KADA JE NAJTEŽE: Nestvaran preokret Orlova, spasili dve meč lopte i savladali Holandiju!

Objavljeno: 25.06.23 u 20:20

Srbija ostala u igri za fajnal-ejt!

Muška obojkaška reprezentacija Srbije trijumfovala je u četvrtoj utakmici na turniru II sedmice V Lige nacija 2023. Srbija je danas u Roterdamu savladala Holandiju sa 3:2, po setovima 22:25, 25:21, 21:25, 35:33 i 15:9, posle 127 minuta igre.

Izuzetno važnu pobedu su ostvarili izabranici Igora Kolakovića i to protiv domaćina turnira i posle pet setova.

Bila je Srbija u zaostatku, gubila je 2:1, spasila 2 meč lopte Holanđana u 4. setu, a zatim realizovala svoju 9. set loptu za izjednačenje, da bi u finišu petog seta pokazala pravo lice i efektno okončala meč, koji našim reprezentativcima daje šanse za plasman na Finalni turnir.

Srbija će u Anahajmu (4 – 9. jul) tokom III sedmice V Lige nacija 2023. igrati protiv Argentine, Kube, Francuske i Bugarske. U SAD će, pored domaćina igrati i Iran i Nemačka.

Sve utakmice V Lige nacija 2023. direktno prenosi TV Sport Klub.

Seniori Srbije u ovogodišnjoj Ligi nacija, u takmičenju po grupama, neće igrati protiv Brazila, Irana i Kanade.

Odbojkaši će takmičenje po grupama odigrati od 6. juna do 9. jula. Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 19. do 23. jula u Gdanjsku, u Poljskoj.