0
Košarka

POBEDA U NAJVAŽNIJEM MEČU: Srbija bolja od Crne Gore, obezbeđen kvalifikacioni turnir za OI!

Objavljeno: 24.06.23 u 17:50

Sledi napad na peto mesto!

Srbija je na Evropskom prvenstvu u Ljubljani pobedila Crnu Goru i obezbedila plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre 2024. u Parizu, što je bio primarni cilj našeg podmlađenog tima. Izabranice selektorke Marine Maljković u nedelju od 14.15 sati igraće za peto mesto protiv Nemačke, ali ovaj meč nema veliki rezultatski značaj jer će obe ekipe u kvalifikacije za OI.

Utakmica je počela prilično izjednačeno, uz blagu prednost Srbije, koja je posle pet minuta vodila 14:11. Međutim, propustili smo da se odlepimo zbog dosta promašenih zicera, ali smo konstantno držali tri poena viška, pa smo na prvu pauzu otišli sa 19:16.

Povele su Crnogorke na startu druge deonice 21:20, da bi naš tim pojačao odbranu i u 16. minutu prvi put napravio „plus šest“ – 29:23. Podigla je prednost Janković, pa Anderson, i minut kasnije Srbija je imala dvocifrenu višak (33:23). Smanjio je protivnik posle nesportske lične greške Jovanović na 30:36, a na veliki odmor je Srbija otišla sa 38:31.

Bolje je naša reprezentacija otvorila i treći period igre, preko raspoložene Anderson povela 42:31 i držala dvocifrenu prednost sve do trojke Leković za 38:46, Međutim, brzo su naše devojke vratile dvocifreni višak, a u 28. minutu je bilo 51:39, a na kraju treće četvrtine 53:43.

Sigurnije su bile naše košarkašice, u potpunosti kontrolisale igru i rezultat, povisila je Crvendakić na 55:43. Međutim, vratila se Crna Gora u meč serijom 7:0 i prišla na 50:55 u 34. minutu, a onda i na 54:57. Uzvratila je Anderson, pa Đorđević sa linije penala (61:54), a onda nismo realizovali tri napada, pa je Mek promašila dva penala. Promašila je Đorđević za tri, pa Leković… Izgubili smo loptu i Andreson je napravila faul 23.5 sekundi pre kraja pri rezultatu 61:56. Pogodila je Mek za 58:61, faulirana je Janković koja je 9.8 sekundi pre kraja pogodila oba slobodna bacanja za 63:58 i to je praktično bio kraj i vredna pobeda za Srbiju.