AdmiralBet ABA Liga

(POLUVREME) DOSTA PROMAŠAJA NA OBE STRANE: Zvezda ima +8 nakon prvih 20 minuta!

Objavljeno: 20.06.23 u 19:59

Tvrda utakmica u Hali „Aleksandar Nikolić“

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju od 19 časova ekipu Partizana u okviru četvrte utakmice finala ABA lige. „Crno-beli“ vode 2-1 i imaju priliku da dođu do prvog trofeja regionalne lige posle pune decenije.

Aleksa Avramović pogađa prvu trojku na utakmici a onda sjajna akcija domaće ekipe, nakon koje zakucava Filip Petrušev. Zek Ledej vezuje 5 poena a onda Petrušev lepo pogađa uz kontakt na drugoj strani.

Nastavlja Zvezda sa dobrom odbranom, Martin ima lake poene na obruču a onda Kampaco krade loptu Madaru i polaže loptu u koš za seriju svoje ekipe 12:0. Sada je 18:12 za izabranike Duška Ivanovića pa je Željko Obradović tražio tajm-aut.

Egzum je bio polovičan sa linije penala. Prve poene na drugoj strani postiže Luka Mitrović. Nakon promašaja Ledeja za dva, završena je prva četvrtina rezultatom 20:13 u korist domaćina. Zvezda je završila uvodnih 10 minuta serijom 14:1.

Potpuno je stala Zvezda u drugoj četvrtine. Trojke su redom promašivali: Marković, Dobrić i Lazić. Na drugoj strani Smailagić i Panter pogađaju i približavaju Partizan na posed zaostatka.

Veliki problem za „crveno-bele“ je već treća lična Mitrovića. Lazić je oštro faulirao kapitena gostiju i to je nesportska. Nakon pogođenog penala Pantera, imamo izjednačenje, 20:20.

4th game of ABA league finals between kk Crvena Zvezda and kk Partizan, played on June 20th 2023 at Belgrade, Serbia, Aleksandar Nikolic hall. (Photo by Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©)

Konačno Bentil postiže prve poene za svoj tim u drugoj četvrtini nakon punih 5 minuta bez koša. Petrušev pogađa važnu trojku a onda nakon poena Pantera, Luka Vildosa dolazi do lopte i lakih poena za 27:24. Novi tajm-aut Željka Obradovića.

Partizan muku muči sa izgubljenim loptama pa Kampaco pogađa za tri i Zvezda je ponovo na +8, 32:24. Ponovo su košarkaši „crveno-belih“ odlično okončali četvrtinu, ovog puta srijom 10:2. Upravo je Argentinac najefikasniji sa 10 poena.