0
Odbojka

ODBOJKAŠICE SRBIJE DOŽIVELE DRUGI PORAZ: Srbija izgubila od Turske u drugom kolu Lige nacija!

Objavljeno: 01.06.23 u 21:33

Gvideti za sada bez pobede

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poržena je od Turske sa 3:1 u setovima u drugom kolu Lige nacija u Antaliji.

Naš tim je nakon dobijenog prvog seta odigrao slabo i doživeo drugi neuspeh na početku nove sezone.

Turkinje su od početka stekle prednost i povele 6:4. U tom ritmu su i nastavile u drugom delu seta. Srbija je pokušavala da uđe u neizvesnu završnicu.

Uspele su u tome i pošto su ceo set bile u zaostatku, osvojile su ga Srpkinje serijom 4:0 u samom finišu.

Drugi set je počeo takođe u izjednačenom ritmu ali je i tu Turska stigla do +2 (7:5). Sredinom seta su protivnice imale i 15:10. Sa 4:2 Srbija je smanjila na 17:14. Turska odgovara sa 3:0 i odlazi na 20:14. Bile su Turkinje ubedljive za izjednačenje.

I u trećem setu je Turska stigla do prednosti 4:2. Kasnije je to bilo 9:4 za rivala našeg tima. Održavajući prednost, domaćini meča stigli su do 2:1 u setovima uz 10 poena viška.

I na početku četvrtog seta je Turska prva povela. Bilo je 7:4. Turska je u laganom ritmu to održavala i u nastavku. Srbija je prišla na 19:18. Turska je potom odbila taj nalet. Ubrzale su pred kraj i slavile.