during the Mozzart Super Liga 2022/2023 Play In match Baraz Mec between FK Graficar and FK Radnik Surdulica at stadium Vozdovac on May 31, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

UMALO NOVO IZNENAĐENJE PRVOLIGAŠA: Radnik u završnici meča stigao do remija, Grafičar ima za čim da žali! (FOTO)

Objavljeno: 31.05.23 u 19:57

Igrali su sjajno.

Fudbaleri Grafičara remizirali su sa ekipom Radnika iz Surdulice u prvom meču baraža za Superligu Srbije. Rezultat je bio 1:1, a ovaj susret igrao se na stadionu Voždovca.

Ekipa koja je sezonu završila na 3. mestu Prve lige Srbije, nije uspela da iznenadi favorizovanog protivnika, kao što je to nešto ranije učinila Inđija, koja je pobedila niški Radnički sa 3:1.

Domaći su od starta meča igrali motivisano i agresivno, što se odrazilo i na sam tok meča. Odlučno su napali Surduličane, a posle nekoliko priliku, prvu je realizovao Ivelja u 64. minutu.

Nešto ranije, nekoliko šansi je imao je i Radnik, pre svega preko Makarića, ali je mreža domaćih ostala netaknuta.

Samo desetak minuta kasnije, Pavle Ivelja je imao priliku da poveća prednost Grafičara, ali je na mestu bio golman Radnika. Nekoliko minuta nakon toga, Ivelja je napustio teren, dok ga je zamenio Stojčev.

U 84. minutu, mogao je Radnik do izjednačenja nakon kornera, ali je golman domaćih uspešno otklonio opasnost.

Izjednačenje stiže u 88. minutu, nakon centaršuta koji je dobro iskoristio Jokić i tako postavio konačan rezultat od 1:1

Revanš mečevi na programu su 4. juna, kada će Radnički ugostiti ekipu Inđije, dok će isto to učiniti i Radnik, jer će u Surdulici igrati protiv ekipe Grafičara.