1

GORE NIJE MOGLO, SREĆA IZDALA ORLIĆE: Poljska golom u 90. minutu eliminisala Srbiju sa Evropskog prvenstva! (VIDEO)

Objavljeno: 27.05.23 u 17:05

Velika je šteta što su izabranici Aleksandra Lukovića završili učešće na prestižnom takmičenju!

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od selekcije Poljske. Tim selektora Vlodarskog slavio je na ‘Telki stadionu‘ rezultatom 3:2 i tako izborio plasman među četiri najbolje selekcije na Starom kontinentu.

Sreća je izdala Orliće u samom finišu meča. U dva navrata uspeli su izabranici Aleksandra Lukovića da izjednače rezultat i neutrališu vođstvo rivala, ali Poljaci su golom u 90. minutu rešili pitanje pobednika.

Poljaci su već u 4. minutu šokirali naš tim. Jakub Kržizanovski se našao na pravom mestu u pravom trenutku i zatresao je mrežu selekcije Srbije.

Značajno bolju igru u prvom poluvremenu pružila je Poljska, bez obzira što su Orlići imali gol zaostatka.

Ipak, Srbija je u nastavku zaigrala daleko kvalitetnije i preko Veljka Vukojevića u 51. minutu došla do izjednačenja.

Glavni arbitar, Masijev, dosudio je kazneni udarac za Poljake u 62. minutu. Mikolajevski je rutinski realizovao penal i ponovo doveo Poljsku u vođstvo.

Novo izjednačenje viđeno je osam minuta kasnije kada je rezultat poravnao Andrej Subotić.

Nažalost pitanje pobednika rešeno je u poslednjem minutu meča, kada se u strelce upisao Filip Rejčik.