0

BRAJTON NA SVOM STADIONU REMIZIRAO SA SITIJEM: Naredne godine ih gledamo u Ligi Evrope! (VIDEO)

Objavljeno: 24.05.23 u 23:24

Po jedan gol je poništen na obe strane

Fudbaleri Brajtona remizirali su sa šampionom Engleske Mančester sitijem u zaostalom meču 32. kola Premijer lige rezultatom 1:1. Sačuvali su domaći svoj teren na najbolji mogući način, a za to se pobrinuo Enciso koji je postigoa jedini pogodak za Brajton.

Mančester siti je do vođstva stigao u 25. minutu kada je Haland pronašao Fodena. Nakon toga, Brajton je samo 6 minuta kasnije zatresao mrežu Građana, ali je taj pogodak poništen zbog Mitominog igranja rukom.

Ipak, izjednačenje stiže u 38. minutu kada je Enciso nakon dodavanja Kolvila postavio konačan rezultat.

Do kraja duela, poništen je jedan gol i gostima i to u 79. minutu, Tada je Haland napravio prekršaj nad fudbalerom Brajtona, što je VAR potvrdio.

Ekipu Brajtona naredne godine ćemo gledati u Ligi konferencija, pošto su obezbedili 6. poziciju na tabeli Premijer lige. U poslednjem kolu, oni će se sastati sa Aston Vilom, dok će Mančester siti na megdan Brentfordu.