0

FRAJBURG POBEDIO ZA ZVEZDU: Zahuktava se borba za Ligu šampiona u Nemačkoj!

Objavljeno: 19.05.23 u 23:31

Biće napeto do samog kraja

Fudbaleri Frajburga su na svom terenu pobedili ekipu Volfsburga sa 2:0 u 33. kolu Bundeslige.

Sve golove domaćini su postigli u drugom poluvremenu koje je bilo posebno zbog jednog čoveka, a reč je o legendi kluba Nilsu Petersenu koji je odigrao posljednji meč pred domaćom publikom jer je najavio kraj karijere po završetku ove sezone.

Frajburg je do vođstva došao u 71. minutu, Ginter je pogodio na asistenciju Šalaja.

Ipak pre gola velike ovacije za Nilsa Petersena koji je ušao u igru u 70. minuta umesto Doana.

Iskusnom napadaču trebalo je samo pet minuta da baci u trans celi stadion. U 75. minutu Petersen pogađa za 2:0 na asistenciju Šalaja.

Do kraja susreta Frajburg je sačuvao vođstvo i upisao tri vredna boda sa konačnih 2:0.

Što se tiče Crvene zvezde ovo znači da bi u slučaju da Lajpcig izvisi za plasman u Ligu šampiona srpski šampion sigurno obezbedio treći šešir, ali će borba za to trajati do samog kraja.