0

FIORENTINA PROŠLA U FINALE: Maraton u Bazelu pripao timu iz Firence! (VIDEO)

Objavljeno: 19.05.23 u 08:44

Srpski fudbaleri mogu da budu zadovoljni.

Fudbaleri Fiorentine su na Sent Jakobs parku nakon preko 130 minuta igre savladali tim Bazela, i tako anulirali poraz pred svojim navijačima, a rezultat od 1:3 bio im je dovoljan za prolaz bez jedanaesteraca.

Italijanskom timu radost je doneo najpre Niko Gonzales deset minuta pre kraja prvog dela, da bi Zeki Amduni u desetom minutu nastavka poravnao rezultat. Produžetke je Violi obezbedio upravo Gonzales u 70. minutu, da bi u devetom minutu nadoknade drugog produžetka, Anton Barak poslao svoj tim u finale Lige konferencija.

Luka Jović je nakon trećeg gola svog tima imao sjajnu šansu i pogodio stativu, a Bleki Milenković i Aleksa Terzić će uz srpskog napadača na megdan Vest Hemu, koji je obezbedio svoje prvo finale nakon gotovo pola veka.